Revoluční inkoustová pera KAYU

ink pen

Kayu Kuka

Inkoustová pera od Kayu byla láska na první pohled. Už listování na jejich webu kayu.cz dává celému nákupu punc něčeho nevídaného a luxusního. A tak jsem začala pátrat, jestli takové pero vůbec potřebuji. Umělci totiž povětšině žijí skromně, ale výtvarné potřeby nakupují jako by byli milionáři.

Revoluční dlouhopíšící namáčecí pera, která na jedno namočení vydrží psát i několik minut. A to prý není možné, řekl mi jeden postarší brněnský umělec, za kterým si občas chodím pro technické rady. Namáčecí pera jsou prý za zenitem, zbytečně se budu trápit. Při práci většinou používám inkoustová pera Sakura Pigma Micron, pěkně praktické balení, různé tloušťky hrotů a archivní inkoust Micro Pigment, který mě nejspíš přežije. No jo, ale taková pera vám při kreslení nikdy nedají pocit speciálního rituálu. A už teď můžu prozradit, že to navíc možné je. Já jsem totiž při prvním otestování pera popsala celou stranu A3 a kousek na jedno namočení.

b

Od první chvíle je mám vystavené na stole jako nejvzácnější klenoty. Design kalamářů i samotného pera je krásný. V Kayu si opravdu dali záležet na každém detailu. Kalamáře s inkoustem připomínají apatykářské lahvičky, pero je jako kouzelná hůlka, která ihned padne do ruky.

Navíc inkoustové pero po dopsání a snadném vyčištění prostě rozšroubujete a hrot schováte dovnitř. Takže ho můžete vzít s sebou na cesty.

a

Inkoustová pera Kayu

  • Kayu Kuka namáčecí artové pero vhodné na kresbu i kaligrafii,
  • Kayu 130 plnící pero s vysouvacím hrotem z hliníku a nerezu,
  • Kayu Egino & Puro pera na míru z masivního dřeva nebo hliníku.

Pera Kayu jsou vyráběna v České republice, ručně soustruženy v dílně Michala Klašky, hroty a konventory pocházejí od významné německé firmy Schmidt.

d

Na webu Kayu rovnou koupíte i kalamáře s 9 různými barvami inkoustu a bombičky v 8 odstínech, což nemá kde kdo. Přikoupit zde můžete i náhradní díly a další příslušenství.

Až budu mít chviličku, pustím se do větší kresby a dalšího testování (voda, kombinace s akvarelem, krycí tekutina…). No už teď vím, že se složka s perokresbou brzo rozroste o nové přírůstky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *